آشنایی با انواع پروتزهای مو

مقدمه:

تنها یک بینش عمق به همراه یک ذوق هنری و بیش از ۲۰ سال تجربه می‌تواند پاسخگوی نیاز شما باشد.
اطلاعاتی که در این سایت در اختیار شما قرار می گیرد جهت اطلاع از انواع مدل های پروتز مو می باشد و اینکه کدام پروتز برای شما مناسب است کاری کارشناسی است و با مراجعه به یکی از کارشناسان این حوزه و دریافت یک مشاوره دقیق مشخص می‌شود ‌. و به شما این امکان را می دهد تا با دقت بیشتر پروتز مناسب با سلیقه خود و روش نصب و استفاده مناسب را انتخاب کنید.

چنانچه با تبلیغاتی خلاف آنچه در این سایت به شما معرفی می کنیم روبرو شدید برای روشن شدن صحت ادعای آن تبلیغ می توانید با یکی از کارشناسان ما تماس بگیرید و به صورت رایگان از صحت تبلیغاتی که با آن روبرو شدید اطلاع حاصل کنید.

 

انواع پروتز مو:

پروتز مو از لحاظ طول عمر به دو دسته کلی تقسیم می شود
پروتز های ترس و پروتز های رویال (پوستی)
هر یک از این پروتز ها بر حسب روش استفاده دارای مدل های مختلفی می‌باشند.

پروتز های ترس :

۱_ ترس دور چسب
۲_ ترس دور بافت
۳_ پروتز شبکه ای
۴_ پروتز جلو سر ترس
۵_ پروتز تمام سر ترس

پروتز رویال (پوستی) :

۱_ پروتز رویال دور چسب (لوسانجلسی )
۲_ پروتز فایمنو دور چسب
۳_ پروتز های سینمایی (هالیوودی)
۴_ پروتز های جلو سر سینمایی
۵_ پروتز های جلو سر وکیوم
۶_ پروتز تمام سر رویال
۷_ پروتز تمام سر سینمایی

ویژگی پروتز های ترس :

در این نوع پروتز از تعداد تار موی بیشتری در هر بافت استفاده می شود به همین دلیل از مقاومت بیشتری برخوردار است ولی بافت پروتز کمی درشت و زبر شده که به عنوان تنها ایراد اینکار محسوب میشود.

ویژگی پروتز های رویال:

پروتز های رویال نسبت به پروتز های ترس از ساختار بسیار ظریف تری برخوردارند استفاده از آنها بسیار آسانتر از ترس می‌باشد ولی در مقایسه با پروتز ترس از طول عمر کمتری برخوردار هستند.

پروتز ترس دور چسب: پروتز های ترس از مقاومت و طول عمر بسیار بالایی برخوردار هستند اگر از بافت درشت و کمی زبری کف پروتز چشم پوشی کنیم بسیار مقرون بصرفه هستند.

پروتز ترس دور بافت : بعضی از افراد تمایل زیادی به استفاده از پروتزهای چسبی ندارند از طرفی پروتز هایی که به منظور استفاده چسبی طراحی شده آمد قابلیت فیکس شدن با روش بافت را ندارند و به این منظور پروتز های ترس دور بافت طراحی شده تا بدون استفاده از چسب و به صورت بافت به موی دور سر قابل استفاده باشند در این روش کف سر کاملا شستشو میشود و نیازی به جدا کردن پروتز از روی سر نیست .

پروتز های شبکه ای: برای کسانی که دچار کم مویی هستند و نمی‌خواهند باقیمانده موهایشان را بتراشند و تمایلی هم به استفاده از پروتز های چسبی ندارند طراحی شده به دلیل باز بودن شبکه مویی که روی سر قرار می گیرد موهای خود شخص نیز لابلای موهای پروتز قرار گرفته و نیازی به تراشیدن کف سر نیست.

پروتز تمام سر: این پروتز برای افرادی که بر اثر شیمی درمانی یا ریزش مو های عصبی یا ارثی تمام موهای خود را از دست داده اند طراحی شده و جایگزین مناسبی برای موهای از دست رفته می‌باشد این نوع پروتز هم به سه مدل سینمایی و رویال و ترس عرضه می شود.

پروتز رویال دور چسب: این نوع پروتز به دلیل استفاده از تور مشبک وسط پروتز دارای کشسانی بیشتری است و به راحتی قابل نصب روی سر می‌باشد بسیار سبک و راحت است.

پروتز فایمنو دور چسب: در این نوع پروتز از تور فایمنو برای وسط پروتز استفاده میشود مقاومت کار نسبت به پروتز های رویال کمی بیشتر میشود ولی انتخاب سایز دقت بیشتری لازم است تا پروتز به راحتی روی پوست سر جای بگیرد.

پروتز های رویال سینمایی: برای کسانی که به دنبال خط رویش طبیعی هستند این نوع از پروتز طراحی شده است نسبت به بقیه پروتزها طول عمر کمتری دارند ولی زیبایی خیره کننده ای دارد و قابل تشخیص نیستند.

پروتز های فایمنو سینمایی: این نوع از پروتز قابلیت تعمیر مجدد را دارد این امتیازی نسبت به بقیه پروتز های سینمایی بحساب می‌آید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به نوسازی نیاز دارید؟ تماس بگیرید