پروتز مو بهتر است یا کاشت مو؟


پروتز مو بهتر است یا کاشت مو؟

تا به حال به کدامیک از روش‌های درمانی برای ریزش موهایتان فکر کرده‌اید؟ کاشت مو یا روش‌های ترمیم مو مثل پروتز مو، پوستیژ مو یا کلاه گیس (موی مصنوعی)؟

آیا پروتز مو را با سایر روش‌ها مقایسه کرده‌اید؟ فکر می‌کنید کدام روش برای شما مناسب‌تر است؟ پروتز مو یا کاشت مو؟

از آن‌جایی که بسیاری از مراجعه‌کنندگان به مرکز ترمیم مو اسوه تفاوت پروتز مو و کاشت مو را به درستی نمی‌دانند قصد داریم در این مطلب به صورت کامل روش پروتز مو را با کاشت مو مقایسه کنیم تا مزایا و معایب هر دو روش مشخص شود.

روش کاشت مو نیاز به جراحی و شرایط خاصی دارد در صورتی که در روش‌های ترمیم مو از پروتز مو و پوستیژ مو یا همان کلاه گیس استفاده می‌شود.

در این مطلب به صورت موقت پوستیژ مو و استفاده از موی مصنوعی را کنار گذاشته و تنها به مقایسه پروتز مو با روش کاشت مو می‌پردازیم.

مقایسه پروتز مو و کاشت مو؟

برای بیان تفاوت پروتز مو و کاشت مو ابتدا روش کاشت مو را به‌طور کامل توضیح می‌دهیم:

روش کاشت مو یک روش جراحی است که حتما باید توسط متخصصان پوست و مو انجام شود. در این روش قسمتی از پوست سر انتخاب و تارهای مویی آن ناحیه به همراه پیاز مو برداشته و در قسمت‌های کم پشت کاشته می‌شود.

در روش کاشت مو، تراکم مو در بانک اهدای مو، اهمیت زیادی دارد و برای افرادی که از بانک موی خوبی برخوردار نیستند و یا به دلیل بیماری‌های خاص پوست و مو و یا عوارض شیمی درمانی به طور کامل موهای خود را از دست داده‌اند، مناسب نیست .

در هر بار عمل کاشت مو معمولا 1000 تا 3000 تار مو از ناحیه اهداکننده به نواحی کم‌پشت انتقال داده می‌شود. بنابراین ممکن است برای انجام یک کاشت کامل و قابل‌قبول، به چندین جلسه درمان نیاز باشد.

بعد از تکمیل دوره‌های درمانی نیز حداقل 6 ماه زمان نیاز است تا موهای کاشته شده رشد کند.

علاوه بر این پس از اتمام دوره انتظار و مشخص شده نتیجه، ممکن است نتیجه ایده‌آل برای همه افراد به‌دست نیاید. همچنین هنوز احتمال ریزش مو در ناحیه ترمیم شده وجود دارد.

تمام این دلایل و همچنین نامشخص بودن ریسک عوارض جراحی ممکن است شما را از فکر کاشت مو منصرف کند.

اما آیا روش جایگزین دیگری وجود دارد؟ ایا پروتز مو روش بهتری نسبت به کاشت مو نیست؟ پاسخ مثبت است. شما با روش‌های ترمیم مو اسوه می‌توانید به راحتی زیبایی خود را به‌دست آورید.

تفاوت پروتز مو و کاشت مو؟

برای مقایسه پروتز مو با کاشت مو باید بگوییم، پروتز مو یک روش نوین، سریع و با قیمت مناسب برای حل مشکل ریزش مو است.

در این روش‌ شبکه‌ای شبیه‌سازی شده از پوست سر انسان ساخته و تارهای مو طبیعی روی این توری مشبک کاشته می‌شود. بنابراین روش ترمیم بر خلاف کاشت نیازی به جراحی نداشته و نصب آن در عرض چند ساعت انجام می‌شود.

این روش هیچ درد، خونریزی یا دوره نقاهتی ندارد و بسته به انتخاب افراد میزان تراکم مو، مدل و رنگ مو قابل تغییر است. همچنین در روش‌های ترمیمی به هیچ وجه امکان ریزش مو وجود ندارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به نوسازی نیاز دارید؟ تماس بگیرید